حدود یک میلیون جزایر لانگرهانس در لوزالمعده موجود است. یکی از جزایر لانگرهانس در زیرمیکروسکوپ (شامل سلول های بتا ترشح کننده انسولین وسلول های الفا ترشح کننده گلوکاگون

 

 

 

هردو هورمون مستقیما به داخل خون ترشح میشوند. سلول های بتا توانایی اندازه گیری قندخون را دارند. چناچه قندخون افزایش یابد, انسولین ترشح میشود واگر پایین امدن خون ادامه یابد, گلوکاگون از سلول های الفا ترشح میشود.

 

جزایر لانگرهانس بسیار کوچک بوده وقطری در 0/1میلی متر دارند. تمامی این جزایر در فرد بالغ حدود200واحد انسولین هستند. حجم تمامی این جزایر از یک سرانگشت بزرگتر نیست.

 

 

https://telegram.me/joinchat/BJ7zBj-ojrE67rNMrPOiaw

 

 

با عضویت در کانال انجمن دیابت اطلاعات خود را در مورد دیابت کامل کنید.

 

تلفن تماس با دفتر مرکزی استان:

 

۳۴۴۲۹۸۷۷ -- ۰۴۱ 

۳۴۴۴۴۳۸۲ -- ۰۴۱ 

 

 

 

 

 

آشنایی با دکتر قاسم بیگلو

                                                                            

  • دکتر عمید قاسم بیگلو متولد ۱۳۶۴ در شهر تبریز در یک خانواده تحصیلکرده به دنیا آمده‌است و از بهمن ماه سال ۱۳۷۸ مبتلا به دیابت نوع اول شده اند.

 

  • شروع انسولین را با دوبار تزریق در روز شروع کرده و به مدت یک هفته در بیمارستان بستری شده و با کنترل نسبی از بیمارستان بدون هیچ اطلاعاتی در مورد دیابت  ترخیص شدند.

 

  • ابتلا به دیابت نه تنها سد راه موفقیت ایشان نشد بلکه عامل موفقیت ایشان در رشته پزشکی شد.

 

  • آقای دکتر عمید قاسم بیگلو علاوه بر اینکه توانستند تخصص خود را در رشته داخلی بگیرند همچنان توانستند به عنوان یک ورزشکار نمونه و موفق در رشته واتر پولو بدرخشند.

 

  • لازم به ذکر است که دکتر قاسم بیگلو  دوره Master Class را در حضور  استاد بزرگ اپرای جهان ( استاد خسرو علمیه) در دانشگاه موسیقی وین گذرانده اند.