عبارت وزن طبیعی اولین بار در سال 1994 در توصیه های غذایی برای افراد دیابتی استفاده شده است و عبارت است از وزنی که شما با همکاری تیم آموزش دیابت توافق می کنید که به آن دست یابید و تا پایان عمرتان آن را حفظ کنید. این وزن ممکن است تا اندازه ای با وزن ایده آل شما متفاوت باشد، ولی بروز بسیاری از بیماریها را کاهش خواهد داد. برای مثال یک خانم با 163 سانتیمتر قد، طبق جدول قدیمی وزن ایده آل، باید 54 کیلوگرم وزن داشته باشد. به هر حال در واقعیت اگر ایشان 100 کیلوگرم وزن داشته باشد، وزن طبیعی ایشان ممکن است 72 کیلوگرم باشد.

 

 

منبع: گابریک

آشنایی با دکتر قاسم بیگلو

                                                                            

  • دکتر عمید قاسم بیگلو متولد ۱۳۶۴ در شهر تبریز در یک خانواده تحصیلکرده به دنیا آمده‌است و از بهمن ماه سال ۱۳۷۸ مبتلا به دیابت نوع اول شده اند.

 

  • شروع انسولین را با دوبار تزریق در روز شروع کرده و به مدت یک هفته در بیمارستان بستری شده و با کنترل نسبی از بیمارستان بدون هیچ اطلاعاتی در مورد دیابت  ترخیص شدند.

 

  • ابتلا به دیابت نه تنها سد راه موفقیت ایشان نشد بلکه عامل موفقیت ایشان در رشته پزشکی شد.

 

  • آقای دکتر عمید قاسم بیگلو علاوه بر اینکه توانستند تخصص خود را در رشته داخلی بگیرند همچنان توانستند به عنوان یک ورزشکار نمونه و موفق در رشته واتر پولو بدرخشند.

 

  • لازم به ذکر است که دکتر قاسم بیگلو  دوره Master Class را در حضور  استاد بزرگ اپرای جهان ( استاد خسرو علمیه) در دانشگاه موسیقی وین گذرانده اند.